Na nabídku

Skotské slavnosti Sychrov 2009


Skotsko je země, kterou docela můžu. Uprostřed spousta kopců, mimo města o člověka při troše snahy problém zakopnout, lesy se také v údolích najdou, když už řeka teče, tak teče, když mrzne, tak mrzne, v některých místech je velmi intenzivně cítit materiál na pálenku, šotoušsky se tu jeden taky vyblbne a Skota nazvat Angličanem je podobné jako Čecha považovat za Rusa. I byl jsem zvědav, jak prezentují skotské zvyky v čechách a tak jsem zacpal jedno odpoledne pomalu tradiční akcí na zámku Sychrov.

První oops bylo s parkováním. Prostě bylo nečekaně nacpáno. Důvod byl vedle - stála tu skupina historických aut, která tu měla sraz. Jestli to bylo ke slavnostem nebo ne, jsem neřešil.

Další problém nastal při lovení, kde že se platí vstup - označení bylo nulové (čti žádné).Pak už ale problém nenastal. Na hlavním pódiu vedle vchodu probíhala hlavně hudební produkce, na velké ploše typické soutěže (hod kládou, vedle chůze s "kamennými kanystry"), v koutě pro změnu hromadné předvádění a výuka skotských tanců a pod stromy byl schovaný klasický trh a draví ptáci. V jednom z krámků dokonce dávali koštovat pravou whisky, kterou jsem ale kvůli volantu musel vynechat a nepředpokládaný stav peněženky nedovoloval jednu koupit. Oběhnutí rozhodně bylo zajímavé, odpoledne příjemně strávené, ale bude to chtít delší opakování, abych z toho měl něco víc.


1
Soubory a složky 1 - 6 z 6
DSCN8454.JPG
Vrh kládou
DSCN8459.JPG
Tanec včetně výuky návštěvníků
DSCN8466.JPG
Dravci
DSCN8483.JPG
Chůze s kameny. Kdo dá víc kol?
DSCN8485.JPG
Poklidná atmosféra
DSCN8488.JPG
A na konec ještě jeden tanec

Petr Plšek, 182 00 Praha, me@kalanys.com