Na nabídku

Kalanišův chlívek


Tak tohle jsou mé osobní stránky. Najdete tu spoustu vlaků, trochu linuxu a občas něco navrch. Jsou domovinou i pro další věci jako je správce obsahu KWebCMS, (tratě do Trainzu) a jiné projekty. Tempo aktualizací je úmorně pomalé, ale když už přiletí, tak je to ve velkém.

  26.06.2017 Dění Tak nějaký ten pátek bez informací za mnou. Jo, stále vegetím, stále nemám (a)sociální sítě, takže není slyšet o kdejakém prdu. Takže to shrnu. Za tu dobu jsem si pořídil vozítko a projel jím pár zajímavých končin. Dál jsem se definitivně připojil k fantazákům (Stargate, Trekkies, Bronies, Anime, HP), čímž si snažím vystřelit mozek z hlavy. Vzhledem k životním podmínkám mi nějak nezbývá prostor na tvorbu KWCMS. Jsem zaseklý na rozumném routování, takže docela základní věci.
 
  22.11.2015 Dění Tak už nějaký čas pracuji na webech s mezinárodním dosahem a nemám mnoho času na vývoj nové verze KWebCMS. Také díky dalším částem to nevypadá, že bych chtěl rychle odcházet. Zároveň jsem se dostal po dlouhé době do zahraničí a to je další motivace zůstat tam, kde nyní jsem.
 
  06.06.2015 KWebCMS Připravují postupně podmínky a sepisuji si postřehy pro tvorbu KWebCMS 3. I díky nabytým zkušenostem si myslím, že to nebude tak děsné, co se kódu týče, jako je ta stávající (verze 1 radši nebudu rozebírat). Navíc by se mi mohlo podařit rozbít některé nyní tvrdé vazby. Avšak zároveň s tím přišel požadavek na PHP 5.5+, ke kterému mám přístup právě až na aktuálním pracovišti.
 
  06.06.2015 Dění Takže jsem změnil zaměstnání a přežil jsem zkušební období. Opět dělám ve frameworku, avšak tohle už vypadá jako framework pro programování odpovídající dnešku, takže to není ke vzteku jako v tom minulém. Dělám navíc na dost velkém, dlouhodobém projektu. Teď jsem doplnil poslední postřehy k OpenCartu a Joomle a nebyl jsem hodný. I díky aktuálním zkušenostem vím, že dané softwary mají ještě velmi mnoho co dohánět.
 
  21.01.2015 Dění Zpátky na volno. Tak lze konstatovat dnešní stav. Firmy s moc projekty najednou opravdu nejsou pro mne. Na druhou stranu díky tomu přibyly postřehy ohledně OpenCartu a v zásobě mám ještě něco o Joomle.
 
  01.11.2014 Dění Žiju, dýchám, funguju. Aktuálně řeším něco málo v KWebCMS. Dále jsem po dvou a půl roce zaktualizoval proxynu K-reportu, což znamená zlepšený přísun blokovaných adres a zobrazování náhledů obrázků, tedy pokud nekrátíte.
 
  11.07.2014 Práce Konec a zvonec. Rok za mnou a zaměstnavatel už spolupráci nepotřebuje. Takže na nějakou dobu sólo.
 
  03.06.2014 Práce Dokončena změna nadřízeného. No, nebudu to rozpitvávat, pokud se mne pokusí uštvat, tak prostě vhodím ručník a půjdu o dům dál. Je to nějaký analytik a ne aspoň kodér, co aspoň tuší kam, když se systém sype, sáhnout.
 
  07.05.2014 KWebCMS Ani tady nezastavuji. Aktuálně je v rozpracovaných částech, a to se držte, balíčkovací systém. Už jsem (na papíře) vyřešil, jakým tvarem budu soubory upravovat a předávat (zahodil jsem běžné formáty jako zip nebo tar), teď je na řadě implementace celého modulu. Balíčkovací systém také ovlivní deploy (změní jeho automatiku), instalaci a následnou správu a uvažuji, že zvednu celou verzi na 3.0 .
 
  07.05.2014 Práce Změnil se mi v práci nadřízený. To je v praxi docela velké zemětřesení. Jsem zvědav, co předvede, o dům dál snad budu moct jít vždycky.
 
  07.05.2014 K-report proxy Budu v nejbližší době aktualizovat proxynu pro K-report. Zásadní změnou prošel přístup k obrázkům - pokud se zprávy nekrátí, tak se normální obrázky zobrazí jako odkaz přímo na galerii na K-reportu. Smajlíky stále zůstávají v textovém přepisu a taktéž nelze poslat v příspěvku vlastní fotku, protože jejich zpracování je přímo na K-reportu oddělené.
 
  25.01.2014 Aktualizace Dodal jsem dávku náladovek do galerie a odstaveček ke Králi.
 
  05.01.2014 Dění Vánoce zmizely v historii, rok též, avšak rodina nakumulovala požadavky a tak na domácí kódění nedošlo. Běžně nemám na kódění hlavu, po týdnu v práci je ho fakt dost.
 
  29.11.2013 Aktualizace Ještě jsem v rámci doplnění a aktualizace přerovnal strom v postřezích.
 
  29.11.2013 Postřeh Přibyl postřeh ohledně automatického testování a PHPUnit. A netajím se, že mám trochu výhrady.
 
  27.10.2013 KWebCMS Ne, nezapomínám na něj. Postupně připravuji překopání správy modulů, aby zvládl řízení přímo klikáním z webu a díky získaným zkušenostem i předělání modulu rodokmenů. Jen ta otázka o času (tipuju tak vánoce)...
 
  27.10.2013 Pracuju Je to divné, je to tak. Už přes tři měsíce jsem v pracovním procesu (vydržel jsem zkušební dobu). Pro KWebCMS je to samozřejmě pohroma, protože na něj prostě není čas a chuť (do obrazovky koukám jak je den dlouhý).
 
  07.09.2013 Blog Dohodil jsem do blogu něco o letošních Skotských hrách. Mám v rezervě ještě jeden článek, jen nevím, kdy na něj dojde.
 
  18.08.2013 Aktualizace Ok, dodal jsem do Šotouše ty statě o metru A. A vzápětí i dva zahraniční výlety z loňska. Jeden byl za Boží Dar a druhý k Chomutovu.
 
  17.08.2013 Aktualizace Do Návodů přibyly postřehy o programování slušně velké aplikace. Možná se ještě dokopu, očešu fotky z šotoakce na metru =A= a vywebím nějaké povídání.
 

Petr Plšek, 182 00 Praha, me@kalanys.com