Na nabídku

15T v Plzni


Jedno jarní páno nastal u šotoušů poprask. V Plzni v noci vyjela poprvé na zkušebku nová tramvaj ze Škodovky. To se neobešlo bez rýpanců a jakmile vyplulo na povrch, že bude jízda v dne, šotouši ze snad poloviny republiky učinili nálet.

Já jsem se do plzeňského provozu dostavil ráno, abych si ho celý obhlídnul a zajistil si lupen na celý den. S lupenem byl problém - Plzeň v rámci špiclování zavedla svou kartu a tak většina lidí už nemá klasické lupeny a legitky. Mne taky jednu nutili, ale jelikož jsem v Plzni jednou za spoustu let, tak je mi k ničemu. Takže sehnat celodenní jízdenku znamená užít prehistorického automatu Merona a koupit balík klasických. A jakmile nemáte drobné, tak jste skončili...

No od storry s jízdenkou zpátky na tratě. Projel jsem celou síť a jal se vyčkávat na tramvaj nedaleko vozovny. Kolem poledne ona chvíle nastala. 15T vykoukla z vozovny a já okamžitě napsal na šotofórum, že je ve městě. Nafotil jsem ji u vozovny a spěchal na první tramvaj za ní, která zákonitě sbírala všechny šotouše po trati. Díky spolufotičům jsem dostal jméno konečné, kde se měla 15T obracet a kam houf mířil. Tam jsme všichni několikrát tramvaj oběhli a nastoupili na zadní plošinu vozu běžné linky před ní. Pak vylezly některé foťáky z oken a jelo se dál. Na hlavním přestupním bodě (Sady pětatřicátníků, S35) jsme lovili místo na záběr. Já stihl ten na náměstí, další odvážlivci ji měli i dále. Pak jsem se nakýbloval do první tramvaje za ní a jel k vozovně. Tam také bylo hejno šotoušů. Tramvaj párty zakončila zátahem, kdy ale díky uspořádání vozovny a svým místečku musela vyjet až před vrata, a někteří drzejší si dovolili vlézt až na harfu. Při zpáteční cestě jsem narazil na další pražské šotouše, kteří stihli akorát prdelaté fotky u nádraží. S nimi jsem hodil ještě kolečko v trolejbusech a pak jsme za společného ryku jeli domů.

1
Soubory a složky 1 - 10 z 10
DSCN6188.JPG
Pivní kachna
DSCN6205.JPG
městská kachna
DSCN6206.JPG
Služebák
DSCN6208.JPG
15T poprvé vystrčila nos
DSCN6213.JPG
15T na Košutce
DSCN6215.JPG
15T na Košutce
DSCN6218.JPG
Foťte!!!
DSCN6221.JPG
15T na plzeňském Náměstí Republiky
DSCN6234.JPG
útěk do vozovny
DSCN6243.JPG
Ještě trochu šíbování
Petr Plšek, 182 00 Praha, me@kalanys.com