Na nabídku

Kolaudace TT na Špejchar


V rámci stavby tunelů v Praze na Letné došlo kvůli stavbě nájedů do nich a samotných tunelů k přerušení provozu mezi stadionem Sparty a Prašným mostem. To si ale vyžádalo úpravu konečné u posunuté zastávky Sparta a místo pár panelů tu vznikl dvojitý přejezd a úvrať. To znamenalo, že na zdejší trať nesmí jsdnosměrné vozy, kterých je v Praze valná většina. Takže nyní proběhlo otevření tratě ke smyčce Špejchar, kde šlo ukončit i linky ze zbytku vozového parku - a šotouši u toho nechyběli. Dál v tu chvíli stavba ještě nepokročila, respektive tam byla místo kolejí díra, takže na trasu dále na Hradčanskou musela zajít chuť.

Vydal jsem s v mírném předstihu na Spartu, kde probíhající srocení šotoušů značilo, že vše brzo začne. Po chvilce přijel jeřáb, odstranil vyřazené panely tvořící provizorní šturcy, dráteníci propojili kousky tratě a přijel zkušební vůz 5521 zvaný pro svou barvu Pomeranč. Zkušební řidič ale musel projet úsek, který ještě nebyl dokonale propojený a nemohl přes něj pantograf. Takže došlo na jízdu setrvačností. Po zabrždění následovalo nutné papírování, družné hovory šotoušstva a pak sprint přes pláň, aneb kdo to kam stihne, takový má záběr. Za Pomerančem se vydaly dvě nízké KT8, které měly testovat profil. Samotný Pomeranč má za úkol řešit klikatost koleje a kvalitu oblouků.

Já si Pomeranč chytl na přejezdu u Vorlíků, kde bude křižovatka na výjezdu z tunelů. Následující Kachny jsem lovil až na trojúhelníku u smyčky Špejchar. Pak Pomeranč odjel zpátky spinkat do vozovny. Mezitím následovala zkouška oblouků, kterou páchaly právě KT8. Odjely i ty a já jsem ještě chvilku kecal s ostatními šotouši, než jsem se vrátil na trmvaj na Spartu.

1 2
Soubory a složky 1 - 12 z 15
DSCN7595.JPG
Ještě poněkud normální provoz
DSCN7607.JPG
Přijíždí testovací kachny
DSCN7614.JPG
Přijíždí zkušební Pomeranč
DSCN7623.JPG
Přes kousek bez napájení hezky s rozjezdem
DSCN7632.JPG
Štáb
DSCN7638.JPG
Už to jede - Pomeranč na TT po rekonstrukci
DSCN7639.JPG
Přejezd u Vorlíků a šotouši
DSCN7641.JPG
Křižovatka Špejchar
DSCN7650.JPG
Zkušební kachna v následu
DSCN7653.JPG
Křižovatka Špejchar 2
DSCN7660.JPG
Přes tohle se bude taky jezdit
DSCN7678.JPG
Pomeranč ve smyčce
Petr Plšek, 182 00 Praha, me@kalanys.com